Мұғалімдер сайты
Бастауыш сынып / Қысқа мерзімді жоспар / Кембридж бағдарлама
12 апрель 2016
1322
0

Төзім. ана тілі 1 сынып

Байсеитова Алмагүл Исатаевна

Бастауыш сынып мұғалімі

№4 ЖББ мектебі, Саран қаласы

 

ТӨЗІМ

Ана тілі 1 сынып.

Мақсаты :

Диалогттік оқыту негізінде оқушыларға жаңа тақырыпты түсіндіре отырып, мәлімет беру.

Күтілетін нәтиже:

Оқу барысында сұрақтар қоюға, ойланып жауап беруге дағдыланады.                                                                                             Өз ойын айта білуге үйренеді.                                                                                                                                                     Оқушылардың шығармашылықтарын арттыру;      Бір- бірін бағалап үйренеді.

Табыс критериі:

Оқушыларды төзімділікке тәрбиелеу,

Негізгі идеясы

Өсімдіктердің жануарлар тіршілігіндегі орны

Оқулық :

Оқулық авторы: Ш.Әуелбекова, Ә.Наурызбаева, Р.Ізғұттынова, С.Тәжімбетова.  Алматы»Атамұра» 2012

 

Сабақтың барысы /мұғалімнің ескертпелері:

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Формативті

Суммативті

3 мин

«Алтын балық» атты тренинг арқылы балаларға балықты киіндіреді.  

Оқушылар бір-бірлеріне жақсы тілек айту арқылы балықты киіндіреді.

Шапалақтау.

 

жүрекше

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.  Сөзжұмбақ шешу

1.     Торы тай,

Табанды төрт ай

2.      

Оқушылар берілген жұмбақтың шешуін тауып, топқа ат қояды.

1.     Таға

 

 

Қима парақшалар

3 мин

«Үш оқушының әңгімесі» әдісімен сабақты сұрау. Үш оқушыдан сыныпты бөлемін. Екуі бір-бірлеріне сұрақ қояды. Үшінші оқушы оны есіне сақтап отырады.

Қазір үш оқушыны тақтаға шығарамын. Суреттер беріліп, буынға бөледі.

 Үш оқушы бір-бірлеріне сұрақ қояды.

Сұрақ-жауап қорытындлау

–Нұрмаш әкесінің бөркін неліктен кигісі келеді?

-Қойшы атай бөрікке не деп тіл қатты?

-Бөрікті неден жасйды?

-Түлкі , құндыз, кәмшат терілерінен жасалады.

 

Жапондық басбармақ әдісі

 

орындық

3 мин

Жаңа сабақ

-Үлкендерді сендер қалай сыйлайсыңдар?

-Ата-әжеміз жанымызда қамқоршы, ақылшы болып жүреді.

-Ата-әжелеріңді неліктен жақсы көресіңдер?

-Ендеше, бүгінгі сабақта өз немерелеріне ертегіні қалай айтып беретіні туралы «Төзім» әңгімесінен оқып білеміз.

 

 

 

 

 

Нұрдаулет Ақышев 1950 ж. 15 маусымда Тарбағатай өңірінде, Маңырақ аулында  дүниеге келеген. Балалаларға арнап көптеген       әңгімелер жазған. «Қазақ әдебиеті», «Жұлдыз» атты журналдар редакцияларында  жұмыс жасайды.

Ендеше, күннің жадын жазып, бөрік сөзін буынға бөліп көркем етіп жазу.

2. Оқулықтағы тапсырмаларды орындау:

63-жаттығу: сөздерді буынға бөліп оқып, тақтаға (дәптерге) жазу.

(сөздердің мағынасын түсіндіру)

3. Шығармашылық тапсырма:

«Ойлан, тап» деп аталады. Буындарды пайдаланып, өлең жолдарын құрастырасыңдар.

Ма ма ма     .........     болма.

Же же же      ........     әже.

Та та та         .........ата.

 

 

 

 

Смаилистермен

 

Интербелсенді тақта

2 мин

Сергіту сәті

Көңілді күн әуенді ырғақпен оқушыларды сергіту.

Оқушылар әуенді ырғақпен сергиді.

От шашу

 

Аудио-видео жазбалар.

3 мин

Топпен жұмыс

Мәтіндегі екі кейіпкерге мінездеме бересіңдер

 

    Аяулы          Гүлдана

Топпен бағалау

 

дәптерлер

3 мин

Рефлексия.

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерің қандай. Егерде бәрін жақсы ұқсаң, жоғары смайликтің астына, орташа білемін десеңдер, ортаңғы, түсінбедім дегендерің төменгі смайликтің астына іліңдер.

Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы білдіреді.

Смайликтер арқылы көрсету

 

 

2 мин

Бағалау. Әр топтың бағалаушылары топ мүшелерінің балдарын айтып кетеді.

Әр топтың мүшелерінің балдарына қарап, баға қояды.

 

 

 

2 мин

  Үйге тапсырма.

75-76 бетті оқу, 64 жаттығу 74 бет

 

Оқушылар күнделікке үй тапсырмасын тексереді.

 

 

Күнделік

 

 

 

 

Пікір беру