Мұғалімдер сайты
Бастауыш сынып
23 ноябрь 2016
1210
0

3 КЛАСС КАЗАХСКИЙ ЯЗЫК В РУССКИЙ КЛАССАХ КСП

 

Қысқа мерзімді жоспар                                    Пән мұғалімі:Үмбетова А.Н

ПӘНІ:               Қазақ тілі

СЫНЫБЫ:           3 «Б»

ТАҚЫРЫП:   Сен білесің бе?

КҮНІ:      23.01.15.

 

МАҚСАТЫ:

Сыйлықтардың түрімен танысады, кімге  қандай сыйлық сыйлау керек екенін үйренеді.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ:

Қазақ тілінде ыйлықтардың атауын, қалай сыйлық жасау керек екенін  біледі.

ӘДІС-ТӘСІЛДЕР

СТО, диологтік оқыту, Д жТ, жұптық, топтық жұмыстар, ОүБ

САБАҚТЫҢ ТҮРІ:

Жаңа сабақ

 

КЕЗЕҢДЕРІ

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасады. Оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын тудырады.

Әр түрлі суреттерді таңдай отырып, топқа бөлінеді.

 

 

Сурет қиындылары

Үй тапсырмасын сұрау

«Сыйлықтар» тақырыбында түсінгендерін сұрау.

 Қолдарындағы суреттер бойынша сөйлейді, сыйлықты таныстырады.

 «Бас бармақ» әдісі бойынша

 

Қызығушылықтарын ояту.

«Миға шабуыл» әдісі бойынша «Кімге не сыйлауға болады?» деген сұрақ қояды, жаңа тақырыптың мазмұнын ашады.

 Сурет қиындыларын құрастырып, өз ойларын айтады.

 

Әр түрлі суреттер

Мағынаны тану.

Оқушыларға кімге қандай сыйлық беруге болатынын сызба арақылы  түсіндіреді.

 «Түртіп алу» әдісі бойынша дәптерлеріне жазады.

Жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады.

 

 

Ой қозғау

 

 

Топтық жұмыс береді.

Әр түрлі тапсырмалар.

1-тапсырма. Шашыранды әріптерді жинайды, сыйлық аттары шығады.

2-тапсырма.Сұрақтарға жауап береді.

3-тапсырма. Сөйлемдерді аударады.

Фишка арқылы

 

 

 

 

Бірін – бірі бағалау

Кеспе қағаздары

Сергіту сәті

«Айна» ойыны.

Жұпатсып тұрып, бір-бірінің әрекеттерін қайталайды.

 

 

Рефлексия

 

 

Оқушылардың сабақтан алған білімдері, ойлары мен әсерлері туралы біледі.

Стикерлерлерге смайликтерді салады.

Өзін – өзі бағалау

Стикерлер

Сабақты қорытындылау

«Мен саған- сен маған» әдісін пайдаланады.

 

Тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды, жауап береді.

 

 

Үйге тапсырма беру.

132-бет 5-тапсырма, жазу.

Күнделіктеріне жазаып алады.

 

 

Баға қою

Оқушыларға тиісті бағаларын қою.

 

ОүБ

 

 

 

                                                                                                                        Тексерілді:

 

 

 

 

Қысқа мерзімді жоспар                                    Пән мұғалімі: Үмбетова :А. Н

ПӘНІ:               Қазақ тілі

СЫНЫБЫ:           3 «Б»

ТАҚЫРЫП:   Күндер қандай болады?

КҮНІ:            28.01.15.

 

МАҚСАТЫ:

Жылдың төрт мезігілі,  ауа райы туралы танысады, әңгімелейді.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ:

Әр мезгілге жеке сипаттама беріп үйренеді, еркін сөйлей алады, бір-бірін тыңдауға қалыптасады, ынтымақтастықта жұмыс жасайды.

ӘДІС-ТӘСІЛДЕР

СТО, диологтік оқыту, Д жТ, жұптық, топтық жұмыстар, ОүБ

 

 

КЕЗЕҢДЕРІ

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасады. Оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын тудырады.

Әр түрлі суреттерді таңдай отырып, топқа бөлінеді.

 

 

Сурет қиындылары

Үй тапсырмасын сұрау

« Менің туған күнім» тақырыбында түсінгендерін сұрау.

 Туылған күні туралы әңгімелейді.

 «Бас бармақ» әдісі бойынша

 

Қызығушылықтарын ояту.

 «Миға шабуыл» әдісі бойынша «Күндер қандай болады?», «Ол неге байланысты?» деген сұрақ қояды, жаңа тақырыптың мазмұнын ашады.

Сұрақтарға жауап бере отырып,  өз ойларын айтады.

 

Әр түрлі суреттер

Мағынаны тану.

 Жылдың төрт мезігілі туралы жалпы түсінік береді.

 «Түртіп алу» әдісі бойынша дәптерлеріне жазады.

Жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады.

 

 

Ой қозғау

 

 

Топтық жұмыс береді.

Әр түрлі тапсырмалар.

1-тапсырма. Әр жыл мезгілі туралы айтады.

2-тапсырма.Сұрақтарға жауап береді.

3-тапсырма. Сөйлемдерді аударады.

Фишка арқылы

 

 

 

 

Бірін – бірі бағалау

Кеспе қағаздары

Сергіту сәті

«Айна» ойыны.

Жұпатсып тұрып, бір-бірінің әрекеттерін қайталайды.

 

 

Рефлексия

 

 

Оқушылардың сабақтан алған білімдері, ойлары мен әсерлері туралы біледі.

Стикерлерлерге смайликтерді салады.

Өзін – өзі бағалау

Стикерлер

Сабақты қорытындылау

«Мен саған- сен маған» әдісін пайдаланады.

 

Тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды, жауап береді.

 

 

Үйге тапсырма беру.

«Ақпан» өлеңін жаттауға береді.

Күнделіктеріне жазаып алады.

 

 

Баға қою

Оқушыларға тиісті бағаларын қою.

 

ОүБ

 

 

 

                                                                                                                        Тексерілді:

Пікір беру